Loading color scheme

9 jamek přímo u Havlíčkova Brodu

Na jaře roku 2016 došlo ve spolupráci s firmou HB Golf k vyznačení 9-ti jamkového hřiště. V roce 2019 bylo otevřeno prvních 6 jamek ve zkušebním provozu.

Na začátku sezóny 2020 bylo těchto šest jamek znormováno ČGF.

V průběhu roku 2020 firma HB Golf dokončila zbývající tři jamky.

10. 9. 2021 jsme otevřeli kompletní devítku.  V podzimních měsících bude na hřišti vysázeno 30 stromů. Hřiště bylo přenormováno na devět jamek a zařadí se do rodiny plnohodnotných hřišť.

9 jamek

na kraji havlíčkova brodu!

Úvodní 3 PAR na nové části hřiště. Na úvod hrajete kratší železo mezi stromy a přes jezírka přímo na green. Green je mírně klopený a okolo je dostatek dopadové plochy.

Odpaliště pod stromy a green mírně vyvýšený, na první pohled jednodušší jamka. Avšak po levé straně u greenu se nachází bunker a green je důležité trefit první ranou. Přihrávání na vyvýšený green není jednoduché.

Green je zde snadné trefit, ale je mírně zakrytý za horizontem. Po levé straně jamky je hráč ohrožen outem, ale nejvíce jsou trestány dlouhé první rány. Okolo greenu se nacházejí bunkery a za ním out.

Nejtěžší jamka na hřišti, jejíž green je umístěn v nejvyšším bodě našeho hřiště. Levou stranu jamky při první ráně ohraničuje out a v dopadové zóně jsou umístěny 4 fairwayové bunkery. Druhá či třetí rána se hraje do úzkého koridoru, na jehož konci je umístěn green, který je obklopený outem.

Nejdelší PAR 3 na hřišti. Ačkoli je jamka z kopce, 188 metrů ze žlutých odpališť je opravdu velkou výzvou. První ránu hrajte na přední část greenu. Na obou stranách je green obklopen terénními vlnami a bunkry. Pro méně zdatné hráče je lepší variantou hrát mírně vlevo před green.

Po levé straně je jamka lemována outem, ale fairway je pro první ránu dostatečně široká. Green je lépe dostupný z pravé strany a svažuje se mírně doleva. Pozor dávejte hlavně na out za greenem, dokáže potrestat zbytečně dlouhé rány. S délkou 280 metrů ze žlutých odpališť patří mezi jednodušší jamky na hřišti.

Kratší jamka hraná na tři údery, kde záleží na první ráně. Důležité je zahrát rovnou ránu přimo před nebo na green. Ten je ohraničen výraznými terénními vlnami a bunkerem po pravé straně. Z okolních hustých roughů není snadné míč vyhrát. Green je dvoustupňový a velmi náročný na puttování.

Druhý a těžší PAR 4 na našem hřišti. Můžete hrát dvěma způsoby. Kratší ránu na bývalý green pětky před příčnou vodu, nebo útočit delší ranou až před green. Zde jsou ale v dopadové ploše umístěny dva fairwayové bunkery.

Jamka je rovná a green dobře viditelný. Po levé straně ohraničuje jamku out, proto se můžete při první ráně držet mírně vpravo. Green je dobře přístupný a za jeho zadní částí je umístěn bunker a out.

Hole-in-one

Pro letošní sezónu firma REVIEN vypsala odměnu za HOLE-IN-ONE elektrokoloběžku.

Výhra je vyhlášena na všech jamkách při turnaji vypsaném na ČGF

 

 Jméno Jamka Datum Turnaj
Roman Vacek č.3 24.6.2020 HCP Středa
Radek Laštůvka č.5 2.9.2020 HCP Středa
 Jiří Tichý  č.7 23.6.2021   HCP Bernard Středa
Milan Dvořák č.9 19.7.2023 HCP REVIEN Středa
Ota Hanáček č.3 30.8.2023 HCP REVIEN Středa
Martin Plodík č.1 6.9.2023 HCP REVIEN Středa
revien logokolobrnda

Místní pravidla

  1. 1) Hranice hřiště je určena bílými kolíky nebo bílými značkami na dřevěných kůlech po obvodu hřiště.
   2) Přistávací plocha souběžně s jamkou č. 1 v horní části hřiště – přísný zákaz vstupu za bílé kolíky!
   3) Vodní překážky na jamkách č. 1, 6, 7, 8 označeny červenými kolíky.
   4) Půda v opravě označena modrými kolíky kdekoliv na hřišti – zákaz hry.
   5) Nepohyblivé závady – informační tabule, reklamní bannery, lavičky, koše, objekty zavlažovací soustavy, cesty, stromky s podpěrou nebo s modrým označením.
   6) Pohyblivé závady jsou kameny v bunkerech a všechny kolíky kromě outových.
   7) Etiketa – nepoškozujte hřiště, uhrabujte bunkery, vracejte vyseknuté drny, opravujte důlky na jamkovišti, nepoužívejte mobilní telefony, nerušte ostatní hráče, nehrajte drivingovými míči.
   8) Pohyb a letový provoz – pohyb na hřišti nesmí ohrozit a ani omezit letový provoz v areálu Letiště Havlíčkův Brod.
   9) Respektování AFIS – všichni hráči jsou povinni respektovat pokyny této letištní informační služby.
   10) Nebezpečí bouřky – k přerušení hry dochází po dvojitém signálu sirény. Hráč musí hru okamžitě přerušit a přemístit se do klubovny.
   11) Požární nádrž u jamky č. 1 a 3. - přísný zákaz vstupu do této oblasti.

Scorecard a výpočet handicapu

Scorecard si vyzvedněte na recepci. Ke stažení přikládáme Plný hrací handicap WHS.

Green Fee 9 jamek
300 Kč
 • dospělý
 • pondělí - pátek
Green Fee 9 jamek
200 Kč
 • studenti 16-25 let
 • pondělí - pátek
Green Fee 9 jamek
150 Kč
 • mládež do 15 let
 • pondělí - pátek